+90 216 447 53 28

Sosyal Medyada Biz}

Aerobik aşılama çamuru temini

Aerobik aşılama çamuru endüstrinin ihtiyaç duyduğu bir gereksinim haline dönüşmüşken arıtma işleminin profesyonel ellerce yapılması zorunludur. Kimyevi anlamda son derece önemli bir arıtım işlemi olmasının dışında Aerobik aşılama çamuru arıtması uygun ekipman, tesis ve eleman ihtiyacını beraberinde getirir.

Eğer ilgili yetki belgelerine sahip eleman ve ekipmana sahip olmayan bir tesis tarafından yapılırsa beklenen sonuçlarla karşılaşmak oldukça güçtür. Günümüzde çamur arıtımı için uygun reaktörlere sahip işletmeler bulunabiliyor. Atık su ve diğer sıvıların haricinde kimyasal ve biyolojik arıtımlar için kullanılabilen bir yöntemdir.

Özel olarak sıkıştırılmış havanın vereceği etkiyle birlikte difüzör araç olarak kullanılmaktadır. Difüzörlerin burada etkisini ufak ya da miktara oranla büyük tanklarda bulunan arıtılacak sıvının reaktörlerden arıtılmasında başrol olarak görebiliyoruz. Uygun arıtma işleminin Aerobik aşılama çamuru işleminde belirgin kimyasal ölçeklere bağlı olarak yapıldığının altını çizmekte fayda var. Öncelikle içeriği ve içeriğin bu arıtma işlemine uygun olması son derece önem addediyor.

Atık suyunun seyreltilme oranları farklı ekipmanlarla sonuçları etkileyebilmektedir. Aerobik aşılama çamuru arıtımı için 1:10 ölçeğinin kullanılabilirliği mümkün iken 1:100 ölçeğinde bir arıtma işlemi de mümkün olabilmektedir. Bu isteğe ve talebe bağlı olarak tesis tarafından karar verilebilecek bir husustur. DOC seviyesinin istenilen noktada olması ve arıtma işleminin sonucunda Aerobik aşılama çamuru temininde önemli sayılabilecek bir diğer nokta ise aktif çamur prosesinin performans sonuçlarıdır.

Her firmanın aşılama çamuru talebinde DOC giderimi alanında makul bir sonuç görmeyi umduğunu biliyoruz. Bu aşamada yetki belgeleri ve belgelere dayanarak sunulabilecek profesyonel hizmetin bir kez daha ön plana çıktığını görmek mümkündür. Aktif çamur prosesi tercih edilirliği yüksek bir seçenek iken konvansiyonel aktif çamur prosesi tercihe bağlı olarak kullanıma açılabilir.

Farklı yöntemler ve işlemler neticesinde profesyonel firmanın atıklar üzerinde yaptığı işlemler neticesinde Aerobik aşılama çamuru temini gerçekleştirilebilir. Her anlamda güvenliği ve kaliteyi özümsemek için firma tercihinin burada ana etken olduğunu belirtmek gerekir. Araştırmalarınız neticesinde bölgenizde uzun süredir endüstriyel atık suyu arıtma işlemlerini uygulayan firmalar arasından bu noktalara özen gösterip seçiminizi yapabilirsiniz.

17 Ocak 2015
822 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN