+90 216 447 53 28

Sosyal Medyada Biz}

Anaerobik aşılama çamuru temini

Anaerobik aşılama çamuru temini teknolojik ve endüstriyel gelişimin paralel olarak getirdiği bir yöntemdir. Bilhassa Aerobik aşılama çamuru ile kıyaslandığında çok daha kirlenmiş atıkların arıtımıyla mümkün olmaktadır. Yani belirli bir dozajın üzerinde asidik yapı, kimyasal içerik ve benzeri bileşenlere sahip atıklar için tercih edilir. Farklı yollar kullanıldığı gibi öne çıkmasında ana husus metan ve asit tarafından yapılması üzerinedir.

Tesislerde Anaerobik aşılama çamuru temini için gereken ekipmanlarda metan oluşmasını sağlayan sistemler mevcuttur. Teorik anlamda ayrıştırma işlemleri arasında daha fazla teferruata sahip olduğunu söylemek gerekir. Birçok firma tarafından yapılmasının yanı sıra özellikle yetki sözleşmeleri ve belgeleri tam olan profesyonel şirketler tarafından yapılması gerekir.

Klasik atık ayrıştırmaları ile kıyaslandıkları zaman arada ne kadar fark olduğu ortaya çıkmaktadır. Farklı organiklerin hidroliz işlemlerinin yapılmasının yanı sıra organik moleküllerin daha ufak parçalara ayrılması ve bunun sonucu olarak yağ asitlerine dönüşmesini sağlamak teorinin başında gelir. Bu işlemin başarılı şekilde yapılmasının ardından ise devreye metan girer. Moleküllerin hidrojen ve karbondioksit bazlı içeriği tamamıyla metana döndürülür ve bu şekilde Anaerobik aşılama çamuru arıtması kullanılan atıktan ortaya çıkarılmış olur.

Kullanımda olan yöntemler için şirketlerin farklı ölçeklerde ekipmanlar tercih ettiğini görebiliyoruz. Bunu kendi bünyesinde belirli bir miktara kadar yapmayı amaçlayan şirketler olduğu gibi yüksek maliyet gereksinimlerinden ötürü işlemleri profesyonel bir firmaya aktaran kuruluşlar dikkat çekiyor. Karışımlı tank reaktörünün büyüklüğü, Anaerobik filtre, yukarı akışkan sistemler ve metan sağlayabilecek proses tesislerin önemli noktalarını göz önüne seriyor.

Dolayısıyla profesyonel arıtma ve ayrıştırma şirketleri tarafından hem yüksek ölçekler hem de tüm ayrıştırma işlemlerinin başarılı şekilde yapılması cazip gelmeye başlıyor. Günümüzde teknolojik gelişimlerin artış göstermesi ise fiyat performans noktasında işlemin kullanımını arttıran husus oluyor.

Profesyonelliğin önem arz ettiği bu ayrıştırma metodunda Anaerobik aşılama çamuru temini hemen hemen Türkiye’nin tüm şehirlerine yapılabiliyor. Asli olan noktanın kaliteli ve profesyonel hizmet olduğu unutulmamalıdır. Bilhassa endüstriyel anlamda birçok kurumun buna ihtiyaç duyduğu dönemleri yaşamaktayız. Haliyle yüksek kirliliğe sahip olan atık ve atık suların arıtılıp ayrıştırılması için bu tekniklerin tümü etkin olarak kullanılmaktadır.

17 Ocak 2015
873 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN