+90 216 447 53 28

Sosyal Medyada Biz}

Atıksu tanklarının temizliği

Atık tankı temizliği yapmak için elinizde bulunacak olan atılın ne tür olduğunu bilmeniz gerekir. Farklı firmalardan destek alabileceğiniz bu hususta temizlik işlemleri ürünün cinsine göre alternatif yöntemler gerektirebilir. Kimyasal ve biyolojik atık tankları temizlik aşamalarında çok daha özen ister. Hatta tehlikeli, patlayıcı veya yanıcı maddelerin bulunduğu atık tanklarının temizliği için profesyonel ekipman ve ekip en büyük gereksinimdir.

 

Atık tankları klasik olarak atık su gideri için kullanılabileceği gibi fabrikalarda ve endüstriyel oluşumlarda zehirli atıkları kapsayabilir. Bu minvalde dikkatli bir biçimde temizliğinin yapılması her zaman için performansı arttıran faktörlerin yaratılmasını sağlayacaktır. Bazı atık tankları oluşan tortulardan ötürü hem tank hem de tankın bağlantılı olduğu sistem çürüyebilir. Haliyle performansın düşmesi, randıman sorunları ve teknik arızalar artış gösterir.

 

Akaryakıt tankları içinde geçerli bir durum olan bu aksaklıklar ciddi oranda etki göstermektedir. İhtiyaç duyulduğunda muhakkak atık tankları temizlenmeli ve bunun belirli bir periyotla tekrarlanması sağlanmalıdır. Çoğu insan bu noktada sorun yaşayana kadar atıkların tank içinde oluşturabileceği tehlikeden habersiz.

 

Oysa tanklarda meydana gelen çürümelerin büyük çoğunluğunda temizlenmeyen tortular başroldedir. Düşen performans sonucu çağırılan teknik servisin talimatlarıyla atık tankları temizlik için bir firmaya emanet edilir. Özel bir projeyle beraber geniş çaplı bir temizliğe başlanır. Uygun ekipmanlar atıl olarak tankın içinde bulunan maddelere kıyasla seçilir. Zira her atık maddenin farklı bir reaksiyona sebep olabileceğini unutmamak gerekir.

 

Sık rastlanan yanlışlardan birisi ise atık tankların temizliğinin bilinçsiz insanlar tarafından yapılmasıdır. Bu durum tankın sağlığını daha da riske edebilecek bir harekettir. Daha da önemlisi ise temizliği yapan kişi gereken önlemleri almadığından ötürü kendi sağlığını riske ettiğinin farkında değildir.

 

Yaşanacak herhangi bir aksaklıkta bu durumun mevzuata aykırı olduğunu öğrenseniz dahi yaşanan sorunlardan mesul olursunuz. Yetki belgelerine sahip olan, atıkların temizlenmesi ve taşınması aynı zamanda ulaştırılacağı tesiste arındırılması açısından belgelere sahip firmalar size profesyonel olarak yardım edebilir. Hem ekipman hem de deneyimli personel açısından en doğru atık tank temizliği işlemini bu şekilde temin etmiş olursunuz. Maddi anlamda farklı malzemeler ve boyuttaki tanklar için farklı bir fiyat listesiyle karşılaşacağınızı söylemek mümkün.

17 Ocak 2015
989 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN