+90 216 447 53 28

Sosyal Medyada Biz}

Bakteri Nakliyesi

İlk bakışta bakteri nakliyesi tam manasıyla tanımına uymayan bir şekilde görünebilir. Ancak günümüzde hemen her koşulda ihtiyaç duyulabilecek bir hal aldığını söylemeliyiz. Genel anlamda tercih edilen bölgeler büyük tesisler ve fabrikalardır. Buralar gerek atıl durumda bulunan malzemelerinden, gerek depolama havuzlarından bakteriye elverişli ortamlar yaratır. Böylece bakteri temizliği ve nakliyesi gerekliliği ortaya çıkar.

 

Bakteri nakliyesi yapmak için öncelikle bakterilerin uygun formda depolanması ve bir noktadan diğer noktaya götürülmesi gerekir. Bu amaca ulaşmak içinse yüksek vakum teknolojisi kullanılır. Vidanjör araçlar profesyonel vidanjör ustaları tarafından ilgili bakteri bölgesine götürülür. İnsanların sağlığını riske atmamak birincil görev iken çalışan sağlığının önemsendiği profesyonel firmalarla çalışmanızı önermekteyiz. Mevcut bakterilerin vidanjöre çekilmesi ve vidanjörde bulunan vakum sayesinde tanka depolanması mümkündür.

 

Sonrasında ise bertaraf işlemleri başlar. Misal olarak fabrikadan çekilmiş olan bakteriler bertaraf edilmek üzere uygun tesislere götürülür. Bu tesislerde bertaraf işlemleri sorunsuz biçimde yapılırken olası önlemler alınarak taşıma işlemini yapan nakliye araçlarının hijyeni önemsenir. Dezenfektanlar sayesinde hem bakteri taşıma aracı olarak kullanılan vidanjör hem de boşaltılan atıl durumdaki maddeler dezenfekte edilir. Bertaraf işlemi başarılı sonuç verdiğinde ise bakterilerden kurtulmuş olursunuz.

 

Çalışan işçilerin özel kıyafet ve ekipmanlar kullanmaları lisans ve yetkilerde görebileceğiniz en önemli husustur. Aynı zamanda araçlar tekerleklerine kadar ince bir temizlikten geçerek arındırılır. Olası bir biyolojik salgının kötü sonuçlar doğurabileceğinin farkında olunduğu sürece tehlike marjı %0 noktasındadır. Fakat her zaman başvurulan vidanjörler çoğu işlemden daha kısıtlı bir hizmet alanına sahip olurlar. Zira Türkiye’de biyolojik çalışmaların çok üst düzeyde olmamasından ötürü yalnızca kimyasal atıllar üzerinden bakteri oluşumu yaşanan anlarda buna ihtiyaç duyulabilir.

 

Çöp ev olarak adlandırılan ve kullanılmayan harabelerin içerisinde bakteri yoğunluğu çok fazla olur. Dolayısıyla bakımsızlığı yüz tuttuğu bu evler için yine aynı hizmet sağlanabilir. Vidanjör tarafından bakteriler çekilerek sorunsuz bir biçimde evden arındırılır. Türkiye’de kaderine terk edilmiş ve bir süre sonra bakteri konusunda son derece zengin bir içeriğe kavuşmuş evlere rastlanabiliyor. Profesyonel ve atık taşıma lisansına sahip olan bir firmanın yasal olarak bakteri nakliyesi yapma izni olduğunu vurgulayalım.

27 Mart 2017
841 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN