+90 216 447 53 28

Sosyal Medyada Biz}

Depo ve antrepolar

Depo ve antrepoların temizliği.

Depo ve antrepolar başvuruları ve tesislerinin yeterliliği gözetiminde belirli maddelerin depolanması ve istiflenmesi için kullanılabilir. Bunlar arasında biyolojik maddeler ya da kimyasal zararlı ürünler olabilir. Her koşulda atık havuzu mecburiyeti olduğu gibi bazı önlemlerin kesin suretle alınmış olması gerekir. Olası bir gaz sızıntısına karşın altyapının buna uygun olması zorunlu tutulmuştur. Altyapı kalitesinin ve temizliğinin düzenli olarak vidanjör hizmetleri alınarak kontrol altında tutulması olası bir kazayı önleyebilecek faktörlerin başında gelir.

 

Depolara vidanjör hizmeti atık su taşıma tesisleri ve yağmur suyu biriktirme kanallarının temizlenme durumundan doğabilmektedir. Çoğu depo ve antrepolar belirli özel maddeler için depolama iznine sahip olmak için yetki belgelerine sahip olmak zorundadır. Bu durumda sağlıklı bir istif ya da depolama sağlanabilmesi amacıyla gereken önlemlerin tümünün alınması şarttır. Örneğin atık havuzu kimyasal ve biyolojik maddelerin atıklarına uygun şekilde tasarlanmalı ve temizliği sağlanmalıdır.
Profesyonel vidanjör hizmetleriyle mevcut atık havuzlarının belirlenen kıstaslarda temizlenmesi ve atıl maddelerden ayrılması gerekir. Belirli bir süre hem depolama tankları hem de havuzlar temizlenmemekten çözelti olarak göze çarpacak bir zemine sahip olabilirler. Bu depolama biriminin kapasitesini düşüren bir husus olurken depolanan enstrümana zarar verme ihtimali doğar.

 

Uzun süre yapılmayan bakım ve temizlik çalışmalarından sonra antrepolar vidanjör desteği ile tamamen bakıma alınabilir. Yağmur suyu toplama kanallarının dahi tıkanması olası bir su baskınına ve ürünlerin zarar görmesine sebep olabilir. Oluşabilecek tıkanıklardan kaynaklanabilecek problemler önceden öngörülüp çözüm yolları altyapısal olarak alınmalıdır. Kontrollerin sürdüğü bu süreç doğrultusunda ise gerek görüldüğü takdirde aksatılmadan vidanjör ve kuka hizmeti temin edilmelidir.

 

Depo ve antrepo atık su tahliyesinin dışında yerleşim bölgelerinden uzaksa kanalizasyon giderlerini tank ve depolama şeklinde tutuyor olabilir. Böyle durumlarda yine vidanjör hizmetiyle foseptik açma işlemleri yapılır. Atık suların zamanla tıkayacağı altyapı sistemlerinin görüntüleme sistemleriyle kolayca açılması ve daha sonra sorun olmayacak düzeyde temizlenmesi için kuka araçlara başvurulur. Böylelikle hem deneyimli personel hem de uygun ekipmanlar vasıtasıyla alınabilecek sonuç müşteri memnuniyeti noktasına ulaşır. Talebinize uygun araç ve ekipman sunan şirketler depo ve antrepo temizliği için en tercihinizde önemli bir rol oynamalıdır.

17 Ocak 2015
982 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN