+90 216 447 53 28

Sosyal Medyada Biz}

Endüstriyel atık suların taşınması

Endüstriyel gelişimin altın çağını yaşadığımız şu günlerde bu sektörün dezavantajlarıyla da karşılaşmıyor değiliz. Çok sayıda şirket aynı dertten şikâyetçi olup endüstriyel atık suların taşınması konusunda yetersiz bir altyapı olduğunu belirtiyor. Aslına bakarsanız organize sanayi bölgelerinin çoğalması ve mevcut atık su arıtma tesislerinin artmasıyla beraber u konuda çözüm yollarının araştırıldığı kanısına varmaya başladık.

 

Ancak halen daha yeteri kadar etkin bir gelişimin geri dönüşüm ve sağlıklı transfer aşamalarında yetersiz kalabildiği görünüyor. Bu minvalde profesyonel şirketler devreye giriyor ve sektör atıklarını toplayarak uzman kadrolarıyla ilgili arıtma tesisine aktarıyor. Bazı şirketler bütçelerine uygun olacak düzeyde endüstriyel atıkların arıtılması için şirket bünyesinde tesis kullanıyorlar. Bu atıkların arsında suların olması ise endüstriyel atık su taşımacılığı için bir ket olmuş oluyor.

 

Fakat bunun maliyeti zannedildiğinden çok daha yüksek olduğu için genellikle vidanjör hizmetleri ve endüstriyel atık taşımacılığı ile ilgili arıtma tesisine transferi talep ediliyor. Profesyonel atık su taşımacılığı yapan firmaların sayıca artması sektör gelişimiyle tamamıyla paralel düzeyde ilerliyor. Haliyle kimyasal atık suların, biyolojik atık suların ve biyolojik & kimyasal atık suların üç ayrı grupta özenle alınarak transferinin sonuçlandırıldığını belirtmek istiyoruz.

 

Burada ilgili mevzuatlar yasalar çerçevesinde belirlendiği için amatör olarak bu işlemi yapmanın mümkün olmadığı aşikâr. Yalnızca yetkili belgesine sahip olan özel şirketlerin bu noktada servis verdiğini belirtmekte fayda görüyoruz. Sağlıklı ve profesyonel yollardan işlemin yapılabilmesi için gereken donanım ve ekibe sahip olmak gerçekten önemli bir hususa dönüşüyor. Tüm şirketler ise profesyonel ve sorunsuz bir hizmet almayı amaçlıyor.

 

Uygun boyutlarda ve nitelikte araçlarla vidanjör hizmeti sağlanması kimyasal atıklarda dahi sıfır riski beraberinde getiriyor. Atık su probleminin bireysel anlamda dahi sorun olabilmesi mümkün iken endüstriyel atıklarda çok daha fazla önem addettiğini vurgulamalıyız. Kimyasal ve biyolojik atıkların arıtılması ve sağlığı riske etmeyecek şekilde ortadan kaldırılması için uygun tesis işletmeleri zincirin en önemli halkaları arasındadır. Bunu sağlayabilecek kalitede bir vidanjör hizmetiyle endüstriyel atık su taşımacılığı çok daha nitelikli standartlara ulaşabilmektedir.

17 Ocak 2015
868 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN