+90 216 447 53 28

Sosyal Medyada Biz}

Evsel atık suların taşınması

Atık sular günümüzde kanalizasyon sistemleriyle çekilerek şehirlerin, beldelerin hatta köylerin arıtma tesislerine ulaşıyor. Bu bağlamda evsel atık suların taşınması bir otomasyona bağlı olarak yerel yönetimler tarafından zorunlu hizmet olarak görünüyor. Fakat her bölge için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Bazen yeni yerleşim alanlarında bazen ise eski bölgelerde kanalizasyon olmadığı gerçeğini görebiliyoruz.

Haliyle evsel atıkların taşınma hizmeti için alternatif yöntemlere başvuruluyor. Bu yöntemler arasında ise vidanjör kullanımı ilk sırada yer alıyor. Bir tank ile beraber atık suların bulunduğu foseptik çukuru ya da benzeri tanktan çekilerek arıtma tesisine araçla taşınma işlemi vidanjör hizmeti olarak tanımlanabilir. Çoğu kırsalda karşımıza çıkabilecek bu durum şehir göbeğinde dahi bazı kesimler için bir zorunlu ihtiyaca dönüşmüş durumdadır.

Profesyonel ekipler tarafından yapılması gereken evsel atık suların taşıma işlemi sonuç odaklı olarak arıtma merkezlerine ulaşmak durumundadır. Zira arıtma işlemiyle bir geri dönüşümün sağlanması birincil hedeftir. Aynı zamanda atık sudan doğabilecek sorunların önüne geçmek düzenli vidanjör hizmeti alarak mümkün olmaktadır.

Foseptik Çukuru Temizleme

Her hanenin kendisine ait bir foseptik çukuru olduğu mahalleler olduğu gibi kısıtlı bir kanalizasyonla ortak bir tanka atık suyun aktığı bölgeler görülebilir. Profesyonel vidanjör hizmetleri Türkiye’nin her bölgesinde aktif olarak verilmektedir. Her ne kadar belediyeler bu aşamada yetkili makamlar tarafından özel araç ve personel tahsisi yapsalar da özel şirketler ön planda olmayı başarıyor. Burada gerek profesyonel yapı gerekse hızlı çözüm süreci tercih sebebi haline geliyor.

Vidanjör hizmeti alarak evsel atık suların taşınmasını sağlayabileceğiniz gibi foseptik, yağmur suyu ve sel baskını, sıvı taşıma işlemleri için başvurabileceğiniz bir sistemdir. Son yıllarda yaşanan teknolojik gelişmeleri takip ederek sektörün büyüme göstermesi ise sanayileşmenin içerisinde yer almasını kolaylaştırmıştır. Evsel olarak bireysel atık su taşıma işlemi yapılabilmektedir. Buna ek olarak ise Organize sanayi bölgelerinde ya da iş yerlerinde başvurulabilecek bir sisteme dönüşmüştür.

Yaşadığınız ya da çalıştığınız bölgeye göre değişim gösterebilecek olan vidanjörcülük farklı özel firmaların güdümünde kaliteli bir hal almayı başarmıştır. Evsel su atıklarının gerekli prosedürlere uygun şekilde nakliyesi ve arıtma tesislerine ulaştırılması mümkün olmaktadır.

Foseptik Çukuru Temizleme Hizmeti İçin!
+90 216 447 53 28 numaradan bize ulaşabilir yada info@transfervidanjor.com adresine e-posta göndererek hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.
17 Ocak 2015
1.306 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN