+90 216 447 53 28

Sosyal Medyada Biz}

Fabrika sahaları

Fabrika sahaları temizliği.

Fabrika sahaları vidanjör hizmeti almak zorunda olan diğer sektörlerden biraz daha farklı diyebiliriz. Çünkü fabrikalar daha geniş bir yelpazeye ayrılarak ürettikleri ürüne bağlı sınıflarla karşımıza çıkarlar. Endüstriyel atıklar, kimyasal maddeler, biyolojik atıllar ve zararlı maddeler derken vidanjör hizmetinin kıstasları genişlemeye başlıyor. Çünkü vidanjör hizmeti alan fabrikalar sonrasında geri dönüşüm ya da bertaraf hizmeti ihtiyaçlarının doğduğunu fark ediyorlar.

 

Günümüzde bertaraf hizmeti bu tip fabrika sahaları atıkları için en çok kullanılan tekniklerdir. Direkt olarak kimyasal ve biyolojik atıklar dahil olmak üzere tüm atıl durumdaki atık havuzu temizlikleri bertaraf tesislerine yönlendirilmektedir. Öncelikli olarak uygun vidanjör seçimi yapılarak bu atık havuzlarının boşaltılması ve temizlenmesi sağlanır. Temizlik aşamasında havuzun tamamıyla vidanjör tankına çekilebilmesi çok önemlidir. Doğal olarak hem vidanjör tank kapasitesi hem de vidanjörün motor kuvveti önem addetmeye başlar.

 

Sonrasında ise atık havuzundan çekilen fabrika atılları vidanjörün tankeri vasıtasıyla bertaraf tesisinin yolunu tutar. Burada kimyasal ve biyolojik atıllar için uygulanan belirli prosedürler vardır.Tüm vidanjör hizmeti veren şirketler bu tip atıkları çekip temizleme yetkisine sahip değildir. Çünkü bu yönergelerin uygulanması zorunludur. Belirli önlemler alınmadan kimyasal ya da zararlı olabilecek atık havuzlarının temizlenmesi büyük risk taşır. Hem kullanılan ekipmanın kaliteli hem de işlemi uygulayacak personelin bu minvalde bilgili olması gerekmektedir.

 

Mevcut riski en aza indirmek için bertaraf tesisine gelmeden evvel uygun kılık kıyafet ve önlemler dahilinde uygun ekipman temini gerçekleşmelidir. Sonrasında atık havuzunun temizliğinde olduğu gibi bertaraf tesisinde de benzer bir hassasiyet söz konusudur. Atıl durumdaki maddenin durumuna bağlı olarak farklı teknikler uygulanır. Bazı atıllar belirli bir süre depolanarak bekletilir. Bu süreçlerin tamamında güvenlik odaklı bir hizmet sunulur.

 

Bertaraf hizmetini yetkili tesisler aracılığıyla gerçekleştiren, zararlı, kimyasal ya da biyolojik atık taşıma yetki belgelerine sahip olan şirketlerle çalışmanızı öneririz. Fabrika sahaları vidanjör hizmetini düzenli olarak aldıkları için her zaman profesyonel bir şirkete ihtiyaç duyacakları aşikârdır. Bu sebeple bulunduğunuz bölgede faal olan firmaların yetki belgelerini görmeden hareket etmeyiniz. Yasal düzenlemelere uygun olup olmama konusu tamamıyla sizin vidanjör seçiminiz ile alakalı olacaktır.

17 Ocak 2015
820 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN