+90 216 447 53 28

Sosyal Medyada Biz}

Firma içlerinde sıvıların taşınması

Sektörel anlamda büyüme kat eden endüstriyel faaliyetlerin firma içlerinde sıvı taşımacılığı için alternatif çözümlere ihtiyacı vardı. Bu açığı kapatmak içinse çok sayıda firmanın hizmet sunmaya başladığı görüldü. Ancak firmanın aktif olduğu alanla doğrudan alakalı olarak son derce tehlikeli bir durumun ortaya çıkabileceği tahmin ediliyordu. Kimyasal ve biyolojik sıvıların firma içinden gerek arıtma tesisine gerekse varış noktasına transferi tamamıyla deneyim ve bilgi isteyen bir husustu.

 

Bu anlamda profesyonel şirketlerin sayısı her geçen gün artarken firmaların sıvı taşımacılığı için elde ettiği tanker yelpazesi arttı. Farklı ürünler ve atıklar için ürün bazlı nitelikler gün yüzüne çıktı. Miktar ve transport durumuna bağlı olarak uygun olabilecek araçların yanı sıra personel olarak ince bir hesaplamadan geçer oldu.

 

En basitinden ağır yük taşımacılığı ile ortak yönleri bulunan bu faaliyetlerde bilginin aktif kullanımı son derece önemlidir. Misal olarak mühendislik bilgileri, kimya ve biyoloji bilgileri taşınacak sıvının cinsine bağlı olarak en ufak ayrıntıya kadar hesaplar yapılarak alınır. Firmalar bu noktada oldukça hassastır. Oluşabilecek en ufak olumsuzluğun gerek sağlık gerekse diğer açılardan olumsuz detaylar sunacağına şüphe yok.

 

Bunu önlemeyi amaçlayarak firmalardan sıvı taşımacılığı için talepte bulunurken özen göstermeniz gereken bazı durumlar ortaya çıkıyor. Eğer yetki belgeleri olmayan bir firmayla çalışacaksanız risk altındasınız demektir. Bilhassa kimyasal içerikli firmaların taşıtacağı sıvılar geniş çaplı güvenlik önlemleri alındıktan sonra profesyonel şartlar altında yapılmak zorundadır. Aksi halde faciaya sebep olabilecek sonuçlar doğurabilir.

 

Firma içerisinde sıvı nakliyesinde kullanılmak üzere tanker tipleri burada ilk değerlendirilen husus gibi görünüyor. Ancak diğer taraftan bilginin tecrübeyle harmanlanarak kaliteli hizmete dönüştüğü bir arayışın odak noktası olması gerektiğinde hemfikiriz. Tehlikeli olabilecek arıtma tesisi transportları için uygun araç, uygun ekipman, uygun personel ve zaman çizelgesi oluşturulmalıdır.

 

Bu durum her transport işlemi için geçerli olmasının yanı sıra bilhassa firmaların kimyevi atıklarında daha da önem arz etmeye başlar. Yanıcı, patlayıcı, alev alacak sanayi sıvılarından veya tüm bunların atıklarından meydana gelen yüklerde dikkat en büyük sermayedir. Profesyonel transport şirketleri sayesinde vidanjör hizmetinden transport hizmetine kadar kaliteli bir deneyim sahibi olabilirsiniz.

17 Ocak 2015
908 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN