+90 216 447 53 28

Sosyal Medyada Biz}

Foseptik tanklarının boşaltılması

Foseptik tankları her ne kadar günümüz kanalizasyon sistemlerinde çoğunluğu temsil etmese de halen daha kullanılıyor. 3 ton ile başlayıp 100 tonun üzerine kadar çıkabilen ve ihtiyaca göre farklı niteliklerle üretilen foseptik tankları bir köye, bir haneye ya da kişisel kullanıma özel olarak üretilebilmektedir. Toprağın altına yerleştirilen özel tankların atık su, kanalizasyon gideri gibi ana sisteme dahil olamayan atıkları depolaması asli görevidir.

 

Belirli bir süre sonra foseptik tankların boşaltılması zorunlu hale gelmektedir. Depo haznesinin dolmasıyla birlikte yeniden atıkların burada depolanmasını sağlamak gerekir. Vidanjör hizmetleri sayesinde foseptik tankları kolayca boşaltılabilir ve sorunsuz bir biçimde uzun yıllar boyuna kullanıma devam edilebilir. Belirli bir kullanım ömrünü doldurana kadar bu boşaltım işlemine devam etmek mümkündür. Bilhassa yapılan işlemlerde hem devlet koluyla vidanjör hizmetleri verilir hem de özel şirketler bu işlemi yapabilir.

 

Belirli yetki sözleşmeleriyle birlikte katı ve sıvı atıkların arıtım tesislerine ulaştırılması burada önemli olan husustur. Vidanjör tarafından çekilen foseptik tankı atığı sonrasında ilgili tesise götürülerek işlenmelidir. Doğa için bu önemli bir ayrıntı olduğundan profesyonel ve yetki belgelerine sahip olan şirketlerle çalışmanızı öneririz.

 

Foseptik tanklarının boşaltılması işleminin artık çok daha kolay hale geldiğini belirtmek gerekiyor. Vidanjör ile foseptik tankı boşaltımı artık tüm tankların nitelikleri arasına girdiğinden bu işlemi kolaylaştırmak adına hızlı çözüm yolları aranmıştır. Doğal olarak firmalar vidanjör araçları kiralama ya da hizmeti sunma gibi bir seçenekle faaliyete geçerler. Tankın dolum oranı ve kapasitesine bağlı olarak farklı ebatlarda vidanjör hizmeti alınabilir. Tüm bu gelişim göstergesinin endüstriyel anlamda gelinen noktayla doğru orantılı olduğu aşikâr.

 

Vidanjör hizmetlerini foseptik boşaltma noktasında almak için özel şirketler arasından belirgin ücret politikalarına göre seçim yapabilirsiniz. Profesyonel araçlar ve deneyimli personelle kolaylıkla toprak altı foseptik tankının boşaltılması için gereken işlemi yaptırmanız mümkündür. Bu raddede atıkların doğaya zarar vermeyecek şekilde arıtma tesislerine götürüldüğünden emin olmak herkesin birincil insani vazifesi olarak nitelendiriliyor. Türkiye’nin her şehrinde faaliyetlerini sürdüren geniş bir hizmet modülü olduğunu ve sektörel gelişimin hızla devam ettiğini söylemeden geçmeyelim.

17 Ocak 2015
1.640 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN