+90 216 447 53 28

Sosyal Medyada Biz}

İnşaat ve şantiye alanları

İnşaat ve şantiye alanları temizliği.

Her inşaat ve şantiye için aynı standartların geçerli olmayacağını söylemek gerekiyor. İnşaatın nitelikleri ve büyüklüğü başta olmak üzere çalışan işçi sayısı ve projenin süreci önem arz eder. Özellikle şehirden ya da bir yerleşim yerinden uzak olan şantiyelerde kanalizasyon ve altyapı bağlantısı en büyük sorun olarak görünür. İleriye dönük projelerde bu problemle yüzleşmek başlı başına bir sorun olacaktır. Doğal olarak inşaat ve şantiye alanları vidanjör ihtiyaçlarını çok sayıda hizmet türü için uygun formda temin etmek isterler.

 

Vidanjör hizmetleri inşaat ve şantiyelerde kanalizasyon yokluğuna bağlı olarak foseptik tanklarıyla başlar. Foseptik tankların boşaltılması ve atık suların çekilmesi bu noktada önemlidir. Uzun süreli projelerde bu ilk düşünülmesi gereken detaylardandır. Toprak altı foseptik tankları yardımıyla kanalizasyon ve altyapı bağlantısının olmaması önemini yitirir. İhtiyaçları karşılayabilmek amacıyla atık su için aynı şekilde tank çözümü önerilir.

 

Mevcut çözüm yolları arasında kullanılan bu tanklar ya da alternatif depolar belirli süreçlerle dolarak boşaltıma ihtiyaç duyar. Vidanjör araçlar yardımıyla tankların atıkları alınır ve temizlik işlemleri opsiyon olarak sunulur. Benzer bir hizmet türünü yağmur suyu toplama tesisi ya da atık havuzu için yapmak mümkündür. Bilhassa şantiyeler buna ihtiyaç duyarak uzun vadede kâr elde edebilirler.

 

Şantiyelerin herhangi bir sektöre bağlı olması bile özel bir vidanjör hizmetine ihtiyaç duyabilmesine olanak tanır. Her vidanjör şirketi tüm sektörler için çözüm yolu üretemez. Aynı zamanda inşaatlar ve şantiyeler düzenli tutulması gereken bölgelerdir. Atık boşaltımı ve su tahliyesinin yapının inşaat halinde olmasından kaynaklanan sorunlar çıkarmaması için düzen aksatılmamalıdır. Her şantiye için geçerli olmasa da aşılama çamuru temininin vidanjörler aracılığıyla kolayca yapılması, ihtiyaç duyulan kuka araçların temininin yetkilerle birlikte sağlanması mümkün olur.

 

Genellikle inşaat ve şantiyelere vidanjör kiralama hizmeti sunan profesyonel filo şirketleri bu sorunların yaşanmasının önüne geçmektedir. Zira vidanjör haricinde tecrübeli eleman, profesyonel ekipman ve bertaraf tesisleriyle anlaşmaları vardır. İhtiyaç dahilinde profesyonel bir çözüm sunmanın mümkün olduğunu bizlere gösteren firmaların profesyonel duruşları bu kıstaslara göre belirlenir. Büyük şehirlerde büyük inşaat projeleri alınabilecek vidanjör hizmetinin ne kadar önemli olduğunu en net şekilde göstermektedir.

17 Ocak 2015
1.064 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN