+90 216 447 53 28

Sosyal Medyada Biz}

Kanal Açma

Kanal açma işlemleri küçük ölçekte yapılabildiği gibi büyük ölçekli projelerde de söz konusu olmaktadır. Hemen herkesin bireysel olarak evinde yaşadığı tuvalet tıkanıklığı için kanal açma işlemi uygulanır. Bu işlemin belirli sebepler sonucu oluşmuş tıkanıklıktan doğan mağduriyeti yok etmek amacıyla yapıldığını söylemeliyiz. Tuvalet giderinizin tıkanması, atık su giderinizin tıkanması ya da çatıdan akan olukların tıkanması sonucunda kanal açma sistemlerine başvurulur.

 

İşlem profesyonel ekiplerce özenle yapılır. Kanalın tıkanmasına sebep olan faktörler büyük bir dikkatle incelenir. Sorunun kaynak noktası bulunarak müdahale edildiğinde ise giderin açıldığından emin olunur. Kanal açma işlemleri uzun süredir makineler aracılığıyla yapılmaktadır. Robotların kullanılmasıyla beraber hemen her alanda daha sağlıklı projeler üretilmeye başlanmıştır. Günümüzde robotla kanal açma işlemi kırmadan ya da dökmeden yapılabildiğinden ev içinde yapılacak düzenlemeler daha fazla tercih edilir hale gelmiştir.

 

Yaşanan tuvalet tıkanıklıkları bireysel anlamda kanal açma işlemleri olarak sınıflandırılabiliyorken bunun daha geniş bir varyasyonu olduğunu hesaba katmak gerekiyor. Kanalizasyon tıkanıklıkları, atık su gider ağında yaşanan tıkanıklıklar ya da su tesisatlarının ana arterlerinde gözlemlenen tıkanıklıklar kanal açma teknikleri ile çözüme kavuşturulur. Bir mahallenin içme suyu, atık suyu ve kanalizasyon sistemi tıkanıklıklar sebebiyle aksaya bilmektedir. Teknolojik anlamda yaşanan gelişmelerin neticesinde ihtiyaca uygun robotlar ve makinelerle bu işlemler kolayca yapılabilir.

 

Büyük firmalar tarafından kanal açma işlemi tamamıyla makineler aracılığıyla yapılır. Bu hem daha hijyenik hem de daha sağlıklı çözümler sunabilmektedir. Kişisel anlamda uygulayacağınız yöntemler tam anlamıyla aktif sonuca ulaşmanızda başarılı olamayabilir. Profesyonel bir destek alarak size bu çözümü hiçbir kırma ya da dökme yapmadan sağlayabilen firmalara güvenebilirsiniz.

 

Şirketlerin artık hizmet standartları daha üst düzeye ulaştığı için yapılan kanal açma işleminin öncesinde ya da sonrasında kanal görüntüleme imkânı doğmaktadır. Kanal görüntülemenin açma işleminden önce yapılması tıkanıklığın sebebini ve nerede olduğunu öğrenmek için son derece önemli bir konudur. Buna ek olarak ise tıkanıklık açıldıktan sonra tekrardan tıkanıklığın yarattığı deformasyona bakmak için kullanılır. Mevcut tesisatta onarıma ihtiyaç duyuluyorsa kanal açma işlemini yapan deneyimli ekip bu konuda size hizmet sunmaya devam eder.

17 Ocak 2015
1.923 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN