+90 216 447 53 28

Sosyal Medyada Biz}

Kanal Görüntüleme

Kanal açma işleminin en önemli kaideleri arasında görüntüleme gelmektedir. Çünkü sıradan bir kanal tıkanıklığına bireysel olarak çözüm aradığınızda sizin yapabilecekleriniz oldukça sınırlıdır. Aynı zamanda bu kanalın gerçekten tıkanıklığını gidermek için yeterli değildir. Su ya da atığın geçişini mümkün kılacak ufak bir aralık açmak kanalın açıldığı anlamına gelmez. Sağlıklı bir akış sağlamanın yolu tamamıyla pisliklerden ve atıl durumda olan maddelerden arınmasıyla mümkün olur.

 

Kanal görüntüleme sistemleri artık teknolojik anlamda gelişmeleri takip ettiğinden maksimum performans vermektedir. Günümüzde kanal temizliği için başvurduğunuz firmalar yetkili olduklarından ötürü robot ve makine kullanımıyla olaylara müdahil olurlar. Örneğin tuvalet giderinizde oluşan tıkanmalarda başvurduğunuz şirket öncelikli olarak tıkanıklığı açmak için bazı yöntemler uygular. Sonrasında ise kanal görüntüleme makinesini kanala doğru salmaya başlar.

 

Özel bir tasarım sayesinde hem kanal içinde rahat hareket edebilen hem de görüntü alınmasına olanak tanıyan bu robot tıkanıklık hakkında daha fazla bilgi alınmasını sağlar. Böylece sebebini öğrendiğiniz tıkanıklık için önlem almanız mümkün hale gelir. Ancak asıl amaç tam akışın sağlanabilmesi için kanal açma işleminin gerekli görüldüğü standartlarda yapılmasıdır. Örnek olarak birçok işletmede ya da geniş çaplı tıkanıklıklarda bu yöntem sıklıkla uygulanır.
Kanalizasyon, atık su giderleri ve içme suyu arterleri için kaçınılmaz bir kullanım aracıdır. Çift kullanımla hem kanalın temizliği öncesinde tespit sağlar hem de temizlik sonrasında akışı önleyen herhangi bir detay olup olmadığını görmemizi kolaylaştırır. Kanal görüntüleme sistemleri arasında kamera kalitesinin artış göstermesiyle beraber en ufak bir çöpü görerek müdahale etmek mümkündür. İleride yaşanacak tıkanmalara ve oluşacak aksaklıklara şimdiden çözüm bulmanızı sağlayan bu sistemi yalnızca profesyonel şirketler kullanmaktadır.

 

Kanal görüntüleme doğrudan tıkanmış kanallara uygulanmamaktadır. Öncelikle kanalın bir miktar açılması gerekir. Kameranın tıkanmış kanal içerisinde ilerleyeceğine emin olduktan sonra kamera salınmaya başlar. İlerlediği yolda ise ayrıntıları görerek ona uygun bir açma yöntemi belirlersiniz. Tahmin edildiğinden çok daha hassas bir cihaz olduğundan yağ birikintilerinden oluşan tortular dahi görüntüleme sistemi sayesinde gözlemlenebilir. Aynı zamanda bu yöntem sayesinde hiçbir şekilde kırma ve dökmeye gerek kalmadan kanal açma operasyonu bitirilir.

17 Ocak 2015
970 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN