+90 216 447 53 28

Sosyal Medyada Biz}

Kombine kanal açma ve temizleme araçları

Kombine kanal açma araçları bizleri büyük bir yükten kurtaracak teknolojiyle karşımıza çıkıyorlar. Bir kanal açma işlemi yapılacağı zaman tercihe göre vidanjör etkin bir çözüm olabilir. Bazen ise bunun yerine kuka aracı seçilir ve tazyikli su yordamıyla tıkanıklığa sebep olan bölge arındırılır. Ancak bazı durumlar her iki araca ihtiyaç duyulmasını sağlamaktadır. Örneğin tıkalı kanalın açılması için kuka aracı tazyikli suyu püskürttükten sonra pislikler dağılmış ve parçalanmış halde rögara doğru sürüklenir. Bu bağlamda ihtiyaç bir vidanjörün vakumlu çekme sistemidir.

 

Şu sıralar revaçta olan sistem ise kombine kanal açma aracı olarak biliniyor. Bu araç bir nevi kuka aracı ile vidanjörün birleşimi gibidir. Tank haznesinde hem tazyikli su pompalamak için belirlenmiş bir hazne ve su pompası bulunur hem de atık su tankı yer alır. Tabi atık su tankına çekeceği pislikler için vakum pompasının olduğunu belirtelim.

 

Kombine kanal açma araçları tahliye edilecek kanalın içerisinde nasıl bir tıkanıklık olduğunuz gözetmeksizin kullanılabilir. Bu araçların kapasitesi ve motor güçleri farklılık gösterebiliyor. Aynı zamanda temin etme konusunda kiralanabileceğini söylemek istiyoruz. Kombine kanal açma aracı kiralayarak tıkalı kanalların açılmasını sağlamak fazla vaktinizi almayacaktır. Zira tıkanan kanalların açılması ve açılan kanalların sonrasında vakumla zararlı atıklardan arındırılması sağlanabilmektedir.

 

Teorik anlamda kombine kanal temizleme araçları iki yönde hizmet veriyor. Birincisi suyu pompalayarak şiddetli biçimde kanalın açılmasıyken diğeri ise vakum yaparak kanaldan pisliklerin atık tankına çekilmesi oluyor. Fakat özel bir durumun bu iki özelliğinde aynı anda kullanılabilmesinden kaynaklandığını belirtmek istiyoruz.

 

Ortalama olarak saatte 6.000 metreküpe kadar vakum pompası gücü sağlanabilen kombine kanal açma araçlarında basınç pompasının gücü ise dakikada 400 litreye kadar çıkabilir. Hidrolik tanka sahip olmasından ötürü çift katmanlı olup temiz ve atık suyun ayrı haznelerde olmasına rağmen kolayca boşaltılması mümkün olur. Tankların bağımsız oluşu ise olası bir sızıntıdan kaynaklanabilecek sorunları ortadan kaldırır. Kombine kanal açma aracı kullanarak tıkanmış atık su giderleri, yağmur suyu toplama kanalları, içme suyu şebekleri ve kanalizasyon tıkanıklıkları tek bir araçla çözümlenebilir.

17 Ocak 2015
1.526 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN