+90 216 447 53 28

Sosyal Medyada Biz}

Kuyu Temizliği

Kuyu temizliği ülkemizde çok yaygın olmamakla beraber aslında zorunlu ihtiyaçlar arasında yer almaktadır. Birçok kişinin sulama kanalı ya da içme suyu için kullandığı kuyular için temizleme gerekmez sanılır. Bu yanlış algı ise gerek kuyunun içerisinde kullanılan ve suyun çekilmesini sağlayan mekanizmalara gerekse kuyunun sağlıklı bir su barındırmasına izin vermemektedir. Artık foseptik tankları kadar foseptik kuyular son derece sık karşılaşılan unsurlar haline geldi.

 

Dolayısıyla foseptik kuyu temizliği için hizmet sağlayan firmaların sayısında artış gözlemlenebiliyor. Tüm kuyu türlerinin periyodik olarak belirli standartlarda temizliğe ihtiyaç duyduğunu belirtmeliyiz. Özellikle Türkiye’de iş yerleri ve özel yapım evlerde kanalizasyon bağlantısından uzak noktalarda foseptik kuyuları gayet kullanışlıdır. Bir süre boyunca hiçbir tetkik gerektirmeden depolama işlemini yapacaklardır. Fakat sonrasında kapasitesi doldukça koku ya da benzeri reaksiyonlar görmeniz mümkün olacak.

 

Atık kuyu temizliği yapıldığında göreceğiniz sonuçlar şaşırtıcı noktadadır. Beklentileri karşılayan bir kapasite artışının yanında bakteri ve diğer zararlı oluşumların önüne geçer. Oluşan koku ve benzeri reaksiyonlar biterken oksitlenmeler önlenmiş olur. Bu durum zamanla kuyu içinde oluşabilecek deformasyonu önlediği gibi su kuyularında çok daha önemli bir işleve bürünür. Çekilen suyun temizliği ve niteliği her zaman için üst noktada yer alır.

 

Kuyu inkişafı için başvuracağınız şirketin bunun için kompresörler yardımıyla temizliğe başlayacağını belirtmeliyiz. Uygun ebatlarda ve güçte kompresör kullanıldığında rahatlıkla kuyu temizliği tamamlanır. Aynı zamanda olası kazalara karşılık kuyu içinin durumunu tespiti için robot kamera ve ekipmanlardan yararlanılır. Maksimum 5 saat içerisinde tamamlanan standart kuyu temizliği sonrasında temiz suyun geldiğini gözlemleyebilirsiniz.

 

Foseptik kuyular içinse temizlik işlemi kapasite miktarının maksimum seviyeye ulaşmasıyla son bulur. Hem koku yayan merkezi bir nokta olmaktan çıkar hem de kanalizasyon görevini yerine getirme işlemine devam eder. Böylelikle bakım ve kontrolleri yapılmış olan kuyunuzun sağlıklı bir biçimde görevine devam etmesi sağlanır. Hangi amaçla kullandığınızı belirteceğiniz kuyunuzun temizlik işlemleri için profesyonel destek almanız en doğrusu olacaktır. Kullanılan dezenfektan ürünlerin hiçbirinin insan sağlığınıza zarar vermemesi dikkat çeker. Kuyu temizliği için bireysel denemeler bu bağlamda zararlı sonuçlara yol açabilir.

27 Mart 2017
1.078 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN