+90 216 447 53 28

Sosyal Medyada Biz}

Metro, tünel, köprü vb. inşaa

Metro, tünel, köprü vb. inşaat temizliği.

Ülkemizde inşaat sektörü sürekli olarak gelişim halinde olup son derece geniş projelere rastladığımız bir noktaya ulaşmıştır. Metro ve tünel inşaatları hemen her ile yayılmaya başlamışken büyük şehirlerde ise mevcut sistemlerin geliştirilmesi söz konusu olmaya başlamıştır. Genellikle metro ve tünel için kanal açma projeleri büyük şirketler tarafından üstlenilir. Profesyonel olup belirli yetkinliğe ulaşan firmalar ihaleler sonucu uygun araçlarla kanal görüntüleme ve açma işlemlerine yetki sözleşmeleri dahilinde başlarlar.

 

Bu tip büyük inşaatlarda vidanjör hizmetlerinin ilk etapta önemi tartışılmaz bir gerçektir. Zira henüz kanalizasyon bağlantısı olmadığı gibi kanalizasyona yapılacak bağlantının zemini hazırlanmaya başlanır. Başlangıç olarak foseptik tankları ve atık su havuzları inşaatlar için mutlak suretle tercih edilebilecek formlardır. Zaman içerisinde köprü, tünel ve metro inşaatlarının tamamlanmaya yakın zamanlarında vidanjör ihtiyacı yavaş yavaş ortadan kalkar.

 

Fakat tüneller için su baskını ve olası altyapı tıkanıklıkları için vidanjör hizmeti her an gerekebilir. Bu sebeple profesyonel araç ve ekipmanlara sahip olan yetki belgeli vidanjör şirketleri bilhassa inşaat halinde ve inşaat bitiminde aynı faaliyetlerini sürdürmeye devam eder. İnşaatlar için belirli bir atık havuzu temini sağlandığı gibi gerek atık su gerekse su baskınlarına karşı transport işlemleri üstlenilir. Vidanjörler ve kuka araçları inşaat halinde olan yapıda etkin olarak kullanılırken belirli şartlar altında bu çalışmaların düzene oturtulması gerekmektedir.

 

Büyük bir sorumluluk olarak görülebilecek kanal açma işlemleri tünel ve metro inşaatları için en önemli unsurların başında gelmektedir. Ancak altyapı bağlantılarının, vidanjör hizmetleri kapsamında yağmur suyu toplama havuzlarıyla ve atık suyla olan bağlantıların doğru yapılması bir o kadar önemlidir. İnşaatlar için altyapı temizliğinin uygun şartlarda yapılabilmesi içi doğru proje ve doğru adımlar önem arz etmektedir.

 

Köprü inşaatlarında vidanjör ihtiyacı daha nadir görülmesine karşılık ihtiyaç dahilinde yetkilere bağlı olarak profesyonel şirketler geniş bir çözüm konsepti sunabilir. Yetkilerinde inşaat sektörünün ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeyde belge olan şirketlerin uzun süredir büyük şehirlerde var olması potansiyelle alakalıdır. Diğer şehirler ise bu profesyonel vidanjör hizmetleri ve atık su boşaltım sistemleriyle daha yeni tanışmaya başlamıştır.

17 Ocak 2015
957 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN