+90 216 447 53 28

Sosyal Medyada Biz}

Organize sanayi bölgeleri

Organize sanayi bölgeleri temizliği

Organize sanayi bölgeleri çok sayıda kuruluşun ve üretim tesisinin yer ettiği bölgelerdir. Bu bölgelerin endüstriyel gelişimin bir parçası olması ve bölgelerin kalkınmalarını sağladığı gerçekten doğru bir noktadır. Firma sayısının her geçen gün artmasının yanında bazı alternatif maddelerin üretimi ve hizmeti verilmeye başlanıyor. Vidanjör hizmetleri OSB içerisinde oldukça önemli bir yeri kaplarken tesislerin daha randımanlı çalışmasına olanak tanıyor.

 

Tesisler tarafından üretilen maddelerden artan atıllar atık havuzlarında toplanarak OSB içerisinde belirli kriterler çerçevesinde toplatılmaktadır. Vidanjörler bu atılları kimyasal, biyolojik ve zararlı maddeler haricinde atık su gibi standart ölçütlerde almaktadır. Tank ebatları ve vidanjörlerin gücü tamamıyla tesislere bağlı olarak değişim gösterebilir. Buna benzer faaliyetleri büyük şehirlerde kurulmuş olan Organize Sanayi Bölgelerinde vidanjör hizmetleri sağlayan firmalarda görebiliyoruz.

 

Artık daha ufak şehirlerde ve şehirlerin kesiştiği elverişli noktalarda aynı duruma rastlamak mümkün hale geliyor. Gayet net bir biçimde şirketler daha profesyonel bir yapıya ulaşarak deneyimli personeller yardımıyla hizmetlerini sorunsuz bir biçimde yapmaya devam ediyor. Bakıldığı zaman OSB vidanjör kiralama konusunda oldukça etkin bir alan olarak karşımıza çıkıyor.

 

Düşünüldüğü zaman tesis sayısı ve atıl durumunun sürekli olması bunu sağlayan faktörler arasında iken bertaraf tesislerinin bu şirketlerle entegre çalışması potansiyeli arttırıyor. Mevcut atılların bertaraf edilerek hem insan sağlığını hem de doğayı tehdit etmemesini sağlamak gerekiyor. Bunu sağlayabilecek önemli unsurlardan birisi ise bertaraf hizmetleri veren kuruluşların standartlara uygun hareket etmesidir. Bunu başarabilen firmalar aynı zamanda geri dönüşüme uygun olan atılları bu şekilde geri kazandırabilmektedir. İnsan sağlığını hiçe saymamak adına risk faktörünü sıfır noktasına indirerek endüstriyel atık suların taşınması için özel ekipmanlar kullanmaktadırlar.

 

Ekipmanlar ve araçlar profesyonel olduğu sürece hiçbir sorun yaşanmayan sektörde vidanjör hizmeti Organize Sanayi Bölgeleri için belirli yetki sözleşmeleriyle sınırlandırılmıştır. Vidanjör şirketleri yetki belgeleri doğrultusunda bu hizmetleri sunabiliyorken mevcut atık yönetimi ve bertaraf hizmeti açısından standartlara uymakla yükümlüdür. Atık havuzlarının temizlenmesi, aşılama çamuru, atık su taşıma işlemleri ve vidanjör ile kuka araçların temini konusunda profesyonel bir çizgide olan firmaların tercih edilmesi işlemlerin selametle yapılması için önemli olan faktördür.

17 Ocak 2015
924 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN