+90 216 447 53 28

Sosyal Medyada Biz}

Silo Temizliği

Silo temizliği belirli aralıklarla yapılmadığı zaman performans kayıplarına doğrudan yol açmaktadır. Profesyonel firmaların aracılığıyla yapılan silo temizlemesi sonucunda birçok yararından faydalanmanız mümkün olabilir. Eğer silo içerisinde gördüğünüz bazı detaylar dikkatinizi çekiyorsa temizleme periyodu gelmiş demektir. Bunu belli eden en önemli etken topaklanmadır. Siz farkına varmasanız dahi ara ara sürekli hale gelen bu topaklanma aslında temizliğin gerektiği anlamını taşır.

 

Hidrolik anlamda güçlü makineler vasıtasıyla kolayca temizlenebilen silolar çok daha yüksek performansla kullanım sağlayabilirler. Hem silolar hem de bunkerler için gereken temizlik şartlarını uygun malzeme ve ekipman aracılığıyla hızlıca yapmak mümkündür. Bunun için profesyonel ve yetkili bir şirketten silo temizlik hizmeti talep etmeniz yeterli olacaktır.

 

Amatör ve bu işi tamamıyla genel geçer kurallara göre yapan firmalar sizin için uygun sonuçlar doğurmayacaktır. Aksine tortular ve yapışkan yüzeyler silolar içinde en tehlikeli noktalardır. Bunların tamamıyla temizlenememesi sorunun devamlılığını beraberinde getirir. Eğer aktif olan bir kurumla çalışmıyorsanız Silo temizliği sonucunda çokta mutlu olamayabilirsiniz.

 

Doldurma çevrimini hızlandırmak için siloların her zaman temiz kalması gerekir. Bilhassa bunker temizliği ile kıyaslandığında bu ikilem çoğu kez yaşanmaktadır. Faydaları arasında bulunan kapasite yönetimine göz attığınızda temizlikten önce ve sonrası arasında bariz bir fark görebilirsiniz. OSHA ve MSHA olarak adlandırılan yetki lisanslarına sahip şirketlerin bu konuda sorunsuz bir temizleme eylemi yürüttüklerini belirtmeliyiz.

 

Eğer yetki lisanslarına sahip olmayan bir firmayla çalışırsanız hem yeterli ekipman ve eleman güvencesinden, hem de temizliğin standartlarından faydalanamazsınız. Silo temizliği yapılmadığı süreç boyunca kayıp olarak zarar yazan malzemenin geri dönüşümünü sağlayan temizlikle beraber mevcut kapasitenizin üzerine çıktığını görebilirsiniz. Temizliğin hemen ardından canlı depolama kapasitesi maksimum noktaya ulaşır.

 

Silo ve bunker için belirlediğiniz maliyet ve çalışma meblağı tıpkı kağıt üzerinde olduğu gibi olur. Sürpriz yaşamamak için tortuların ve yapışkandan topak oluşumuna sebep olan yüzeylerin temizlenmesi gerekir. İnsan sağlığını riske atacak hiçbir eylem bulunmazken titreşimli ve sesli komalarla beraber akış sistemleri tercih edilir. Kullanım türüne bağlı olarak silo temizliğinde önemli hususların göz adı edilmemesi için tecrübeli ve profesyonel bir şirkete başvurunuz.

27 Mart 2017
1.110 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN