+90 216 447 53 28

Sosyal Medyada Biz}

Yağ tankı temizliği

Yağlar kullanımının hemen ardından tekrardan geri dönüşüme tabi olarak farklı rafine yöntemleriyle kullanıma sunulabilirler. Bunun belirli standartları olduğunu ve bu standartlar dışında yapılmasının uygun olmadığını hatırlatalım. Yağ tankları bu aşamada iki noktada karşımıza çıkıyor. Bunların birincisi transport aşamasında olan yağları taşıyan tankerlerin tankları, bir diğeri ise sabit olarak rafine edilmeyi beklenen yağı depolayan tanklar.

 

Her ikisi içinde geçerli olan bir zorunluluk ise yağ tankı temizliği olarak nitelendirilebilir. Doğaya zararlı olduğundan ötürü daha temiz yarınlar için bu tip yağ atıkları düzenli olarak toplanmaktadır. Çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından verilen yetkiler çerçevesinde farklı kategorilere ayrılmış olan yağ türleri kullanıldıkları bölgelerden alınırlar. Alınıp rafine edileceği tesise götürülür ve yağ tankına aktarılırlar. Burada bekleyip rafine edilerek atmosfere zararlı olan toksinlerden kurtulması sağlanır.

 

İnsan sağlığı için önemli olan bir ayrıştırmadan geçerek kurşun bileşeninden ayrılır. Dolayısıyla yağ tankları aslında temel anlamda bakıldığında hem atmosfer ve doğa hem de insan sağlığı için pek elverişli ortamlar değildir. Eğer amatör anlamda bir yağ tankı temizliğinden söz ediyorsak temizleyen kişinin hayatını riske attığını söylememiz mümkündür.

 

Dolayısıyla profesyonel anlamda yağ tankı temizliği yapan şirketle anlaşarak bu işlemleri çok daha temiz ve güvenilir biçimde yaptırabilirsiniz. Mevzuata uygun olup ilgili kategoriye göre atık yağ deposu temizliğini yaptırmış olursunuz. Zararlarından ötürü yalnızca yetkili kurumların gözetiminde yapılan bu işlemlerin şehirlere göre dağılan özel şirketler tarafından da yapıldığını belirtelim. Tecrübe burada önemli bir kıstas iken yağ tankının temizliği için uygun şartların sağlanıp sağlanmadığına daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor.

 

Atmosfere yayılan oksitler, insanın soluduğu zararlı maddeler ve rafine edilmemiş atık yağların verdiği alternatif zararlar oldukça önemlidir. 1.Kategori atık yağlar, 2.kategori atık yağlar ve 3.kategori atık yağlar olmak üzere üç ana gruba ayrılmış olan atık yağ tanklarının temizlenme süreçleri bu bilgilerle de paraleldir. Tüm kategoriler için ayrı bir temizleme metodu geliştirilmişken en iyi sonucu almak amaçlanmıştır. Profesyonellik odak noktası oldukça daha kaliteli bir hizmet almanız mümkün olurken atık yağ tankı çürümelerine sebep olmamak adına düzenli olarak temizliği yapılmalıdır.

17 Ocak 2015
1.135 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN